A Mandulavirág Óvoda és hozzátartozó főzőkonyha infrastrukturális fejlesztése Csopakon

Csopak Község Önkormányzata, „A Mandulavirág Óvoda és hozzátartozó főzőkonyha infrastrukturális fejlesztése Csopakon” című pályázata 117.042.670 Ft, vissza nem fizetendő támogatásban részesült, a Magyarország Kormánya által a Terület és Településfejlesztési Operatív Program, TOP-1.4.1-15-VE1, „A foglalkoztatás és az életminőség javítása családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztése” pályázati kiíráson a Széchenyi 2020 keretében.

A pályázati forrásból Csopak Község Önkormányzata a Mandulavirág Óvoda átalakítását, valamint a jelenlegi főzőkonyha áthelyezését kívánja megvalósítani. A beruházás lehetővé teszi az intézmény, hiányzó funkcionális elemeivel való bővítését, melyek kötelezőek, de másképpen nem kialakíthatóak.

A projekt keretében eltérő helyszínen kerül kialakításra az óvodához tartozó főzőkonyha. A helyén melegítő konyha, valamint az óvodához tartozó eddig nem biztosított helyiségek kerülnek kialakításra, mint tornaszoba és szertár, foglalkoztató és fejlesztő helyiség, valamint kazánház.

A fejlesztés keretében megújuló energiát hasznosító technológiák is alkalmazásra kerülnek, így az új kazánházban a megújuló erőforrásokat felhasználó napkollektoros meleg vízellátás és napelemes energiatermelő rendszer kiépítése történik.
A kialakításra kerülő főzőkonyha már meglévő épületének fejlesztésével elérhetővé válik a mai kor elvárásainak megfelelő közétkeztetés a településen. A konyha komplex építészeti - épületgépészeti felújításával és részbeni átalakításával egy új, 250 adagos főzőkonyha kerül kialakításra a szükséges helyiségekkel. A fejlesztéssel létrejövő konyha kapacitása, az épület nagyságából adódóan a későbbiekben többletigény esetén bővítésre is ad lehetőséget.

A pályázat eszközbeszerzést is tartalmaz, mely keretében óvodai és konyhai berendezések, eszközök kerülnek beszerzésre, melyek közvetlenül a szolgáltatáshoz kapcsolódnak.

A pályázati cél megvalósításával, a szolgáltatások minőségi fejlesztésével a településen az óvodai- és a közétkeztetéshez kapcsolódó feladatellátás színvonala jelentős mértékben javul, növekedik. A beruházás eredményeképpen a mai elvárásoknak megfelelő körülményeket lehet teremteni mind a közétkeztetés, mind az óvodai nevelés területén. A szociális alapszolgáltatások fejlesztése a gyermekjóléti alapellátások minőségi javulását eredményezi.

A projekt 100%-os állami támogatás intenzitás mellett kerül megvalósításra.